Masáž obličeje a její výhody

Lidé denně zapojují ve svém obličeji nesčetné množství svalů. Tyto svaly se namáhají stejně jako třeba svaly zad a stejně tak je trápí ztuhlost a bolesti. Přesto lidé pravidelné masáži obličeje nepřikládají takový význam jako ostatním částem těla. Pojďme se podívat na hlavní výhody masáže obličeje.


Obecné výhody masáže obličeje

Obecně se dá říci, že pravidelná masáž obličeje pomáhá odvádět napětí a tekutiny zadržené v obličeji. Díky zvýšenému prokrvení je pleť lépe okysličená, což má vliv na tvorbu kolagenu, který dodává pleti mladistvý lesk. Výsledkem je zářivější a také viditelně pevnější pleť. Masáž prokazatelně zlepšuje akné, vrásky, působí jako lifting obličeje a zpevňuje ochablé svaly v okolí brady. Taktéž pomáhá stimulovat průtok krve a lymfy, což podporuje odstranění toxinů nashromážděných v kůži. Mezi výhody masáže obličeje patří i to, že umí zatočit s tmavými kruhy pod očima a sjednotit nerovnou pigmentaci pleti.

Jak často si masáž dopřát

Masáž obličeje bychom měli praktikovat 1x až 2x za měsíc při kosmetickém ošetření. Jako kúru 1x týdně po dobu 4 týdnů. Celková doba masáže závisí na typu vaší pokožky. Pro mastnou a aknózní pleť je nejlepší délka kolem 10 minut. Pokud máte normální až suchou pleť, ideální je pro vás zhruba 20 minutová masáž.

Další prospěšné účinky

Tlaková masáž obličeje je ideální pro každého, kdo trpí tenzní bolesti hlavy či nosních dutin. Plné nosní dutiny mohou způsobit nejen ucpaný nos, ale také podráždění očí a bolesti hlavy. Proto je ideální je pravidelně uvolňovat. Kromě všech viditelných výhod vám masáž obličeje pomůže k odpočinku, sníží stres a navodí celkovou pohodu. Nezapomeňte, že masáž je přirozená a zcela bezpečná forma anti-agingu pleti, která prokazatelně zvyšuje tvorbu elastinu a kolagenu v pleti. Přeji příjemnou masáž.

CENA: 150 Kč / 20 min